ALİYE EMEL ÖZÇAĞLAMAZ
26 yaşındayım. Ömrüm boyunca hep zayıftım ancak hamileliğimde 30 kilo aldım. Kilolarım beni bunalıma soktu.
Devamı


GÜL ŞEHIRKAHYASIOĞLU
Kendini bildi bileli fazla kilolara mahkûm olan, başkalarının “yüzün güzel, kilo sana yakışıyor” sözleri ile 34 yaşına kadar kendini avutan...
Devamı


BAHAR YÜKSELEN
ukan ile nasıl tanıştım? İş yerinden bir arkadaşım, “Dukan Diyeti var, duydunuz mu?” dedi. Bu arkadaşım üç dört kilo fazlalığı olduğunu düşünen -ki bana göre hiç yoktu- biri.
Devamı


NEVIN ŞİMŞEK
Merhaba arkadaşlar. Ben de bin çeşit diyet denemiştim. Tam 13 sene 2. derece obezdim. Her diyet denemesinde 3 kilo verip 5 kilo aldım.
Devamı


HÜLYA ÖZCAN ARSLAN
Merhaba arkadaşlar. Ben 35 yaşında, iki çocuk annesi bir ev hanımıyım. Evlendikten sonra 18 yılda 67 kilo almayı nasıl başardım bilmiyorum ama çoğunu Dukan Diyeti’yle verdim.
Devamı


KİYMET KUŞÇU
Yıllardır gönlümce alışveriş yapamamak ve girdiğim mağazalarda kızların tepeden aşağı beni süzüp “Hanımefendi, sizin bedeninize göre yok maalesef,” diyerek sırıtışını izlemek çok canımı acıtıyordu.
Devamı


DERYA DERİNCE GENCELDİ
Herkesin Küçük Kırmızı Balık olarak tanıdığı ben; yani kısaca KKB. İçinde bulunduğum durum kimine göre mucize, kimine göre başarı, kimine göre azmin zaferi, kimine göre ise bir photoshoptan ibaret.
Devamı


ALEV DEMİR
Merhabalar. Benim Dukan Diyeti’yle tanışmam biraz geç oldu. Yıllarca fazla kilolarımla savaştım. Akupunktur, özel klinikler, devlet hastanelerindeki diyetisyenler falan derken 6 Mart 2012’de safra kesesi ameliyatı oldum.
Devamı


GÜLER UÇANER
54 yaşında, Kıbrıslı bir ev hanımıyım. Dukan Diyeti ile tanı- şana kadar hayatımı hep kilolu bir insan olarak geçirdim. Bir gün eve temizliğe gelen yardımcım Dukan’dan bahsetti.
Devamı


İLKAY KIRAN ÖZTÜRK
Dukan Diyeti ile yaklaşık 4 yıl önce tanıştım. Aslına bakarsanız o zamanlar zayıflamaya ihtiyacım olduğunu bile düşünmüyordum. Annem, “Kızım, kilo alıyorsun, dikkat,” dese de pek umursamıyor, çevremdeki yaşlı teyzeler, “Aman da tombul kızımız,” diye sevmeye başladığında birazcık alınıyordum.
Devamı


BURCU EVSEN
1987 doğumluyum, Malatyalıyım, Ankara’da yaşıyorum. Kendimi bildim bileli kiloluydum. Malum bizim oraların yemeği hep fazla kalorili. 2012’de evlendiğimde 98 kiloydum, eşim ise 68.
Devamı


MELİS HASIRCI TEZCAN
İkinci derece obez iken 1 Şubat 2012’de Dukan Diyeti’ne başladım. Bu diyet bana özetle şunu ifade ediyor; istediğin zaman (gece bile) istediğin kadar ye, aç kalmadan zayıfla!
Devamı


GİZEM SARICA
Selamlar Dukankalarım! Böyle demek istiyorum sizlere izninizle. Belki size motivasyon olur diye anlatmaya başlayayım. Benim tüm ailem kiloludur. Halalarım obezitede birbiriyle yarışır. Annem bile zayıf olmasına rağmen ağzına yemek koyamaz çünkü kilo almaya çok meyilli bir bünyesi var, iki gün geç saatte yese kilo alır.
Devamı


ÖZLEM POLAT
1987 doğumluyum. Taksim İlk Yardım Hastanesi’nde 3 kilo 900 gram, hastanenin maskotu olarak doğmuşum. Topak diye seviyorlarmış beni oradaki doktorlar. O zamandan belliymiş kilolu olduğum.
Devamı


SERAP ÖZBEKTURK
Dukan’la tanışalı çok oldu ama esas diyete başlama tarihim 20 Temmuz 2012. Ramazan’dı. Varislerim sebebiyle gittiğim kalp damar cerrahı doktorum bacaklarımdaki varisin ilerlediğini ve varis çorabı giymem gerektiğini söylediğinde çok üzülmüş- tüm.
Devamı


GÜLBAHAR ÇAKICI
Merhaba herkese. İsmim Gülbahar Çakıcı. 1988 doğumluyum. 115 kilo, 2. derece obezken bile aynada kendimi zayıf görüyordum. Ta ki aynada yanıma biri geçinceye kadar.
Devamı


ÖZLEM TÜRKAN AKŞİT
1967 doğumluyum. Bu benim üçüncü büyük diyetim. Üç çocuğum var ve her hamilelikte aldığım fazladan 30-35 kiloyu verip tekrar alırken bir baktım ki hayatım diyet / diyetisyen / diyet kitabı olmuş. Gelin görün ki son kilo verme çabam umutsuz ve aç bir şekilde can çekişiyor.
Devamı


CİGDEM ULUDAĞ
Merhabalar. Dukan Diyeti’yle, çalışmaya başladığım iş yerindeki bir arkadaş sayesinde tanıştım. Kendisi de bu diyet sayesinde zayıflamış, 20 kilo kadar vermişti. Bunu duydu- ğumda inanamadım fakat resimlere baktığımda gerçekten zayıflatan bir diyet olduğuna inandım.
Devamı


HANDE DUMAN
Merhaba. 34 yaşında, 2 çocuk annesiyim. 104 kilo ile diyete, 100 kilo ile Dukan’a başladım. Şu an 68 kiloyum, toplamda 36 kilo verdim. Mutluyummm.
Devamı


DİLEK KADINCI
Merhaba. 27 yaşındayım ve bu yaşımda yeniden doğdum. Çünkü hayatımın en güzel yaşlarını 80-85 kilo olarak geçiren ben, artık kendime dönüm noktası oluşturup zayıflamaya çok kararlı ve başarılı bir şekilde başlangıç yapmalıydım ki karşı- ma Dukan çıktı.
Devamı


YASEMİN İNCE
35 yaşındayım, bir senedir Koruma’dayım. Diyete başlangıç kilom 80’di. 58 ile Güçlendirme’ye geçtim. Şimdilerde Dukan Express’i uyguluyorum. 64 kilodan 59,5 kiloya düştüm. Boyum 1.59.
Devamı


ESRA OKÇU ŞAHİNDURAN
Ben Esra Okçu Şahinduran, namıdiğer Esroş, size Dukan’la tanışmamı anlatmak istiyorum. Daha önceleri birçok diyet yapmış, kilo vermiş ve fazlasıyla geri almıştım. Diyetisyenlere gittim, 24 verdim, 18 aldım, a...
Devamı


ELİF AYÇETİN
17 Mart 1975 doğumluyum. 34 yaşında ilk bebeğime hamile kalana kadar 56-60 kilo arasındaydım. Ama hamilelikle birlikte aldığım kilolarımı emzirme döneminde vermek şöyle dursun üzerine ilavelerim oldu. Bebeğim için faydalı oldu- ğunu duyduğum her şeyi yedim içtim. Kendimi arka plana attım ve resmen bebeğimin arkasına saklandım.
Devamı


SAFİYE ASLAN
Evlendiğimde 48 kiloydum. İki doğumdan sonra yavaş yavaş kilo almaya başladım. Her iki yılda bir beş kilo fazlam olmaya başladı. Kilom yetmişe çıktığında çeşitli diyetler yapmaya başladım.
Devamı


NESLİHAN TAŞKESEN
Ben Neslihan, 42 yaşında, 16 yıllık evli ve bir çocuk annesiyim. Dukan Diyeti’ne başlamadan önce 105 kiloydum. 243 günde (yaklaşık 8 aylık sürede) 37,30 kilogram vererek 105 kilodan 67,70 kiloya indim.
Devamı


SİLMA PALAS
2010 senesinde, ikinci bebeğimi bir talihsizlik sonucu doğuma sadece 1 ay kala kaybettim. Doğumdan sonra üzerimde 12 kg yük ve ağır bir depresyon kalmıştı. O 12 kiloyu ya verecektim, ya da içinde bulunduğum depresyondan hiç çıkamayıp kilo üzerine kilo ekleyecektim. İlkini seçtim.
Devamı
ALİ GÜLTEKİN
İki kez yaptım ben bu işi. İlkinde de 18 kilo vermeyi başardım ama sonra şımarıp Güçlendirme ve Koruma Evrelerini uygulamadan hepsini geri aldım. Dukan’la tanışmam annem ve kız kardeşim sayesinde oldu,
Devamı