Koruma

Pierre Dukan'a göre günümüzde aşırı kilolanmaya yönelik yürütülen savaşın başarısız olması büyük ölçüde hastaların ve doktorların kaybedilen kiloyu sabitlemeyi yeterince dikkate almıyor olması. 1990'dan bu yana Dukan, "klasik" dediğimiz ilk metoduna bir koruma evresi ekliyor. Koçluk sistemimiz bu konuyla, çok sembolik bir fiyat karşılığında ilgilenerek sizleri mümkün olduğunca uzun süre bizlerle olmaya teşvik ediyor.

Koruma evresi : nihai ve ömür boyu

Çoğunlukla göz ardı edilen bu evreye bağlılığımızı göstermek ve başarmış üyelerimizi kaybetmemek için, kilo seyri ne olursa olsun, özellikle verilen kiloları kısmen ya da tamamen geri alma durumlarında, çok sembolik bir fiyata yanınızda olmaya söz veriyoruz. ''Koruma koçluğu''nun fiyatı, beraberliğimizi devam ettirdiğimiz ve tedbiri elden bırakmadığımız bu süreç için ödenen haftalık 5-TL, bize, uyarılarımıza ve düzenli takibe ihtiyacınız olduğu sürece aynı kalacak.

Dukan metodunda koruma evresinin yeri

Hem Klasik Dukan metodunun hem de Aşamalı Beslenme programının son everesi. Hedef, ulaşılan İdeal Kilo 'nun maksimum seviyede korunması için minimum seviyede şart koşmak. Sadece 3 kurala bağlı kalarak beslenme özgürlüğü korunuyor. İstenen şartlar o kadar az ki, pazarlık yapmadan yerine getirmek o kadar da zor değil :   

1- Ömür boyu her gün 3 çorba kaşığı yulaf kepeği tüketmek
2- Her hafta 1 günü sadece proteinlere ayırmak : diğer 6 günü sağlamlaştıran protein günü perşembe  
3- Günde 20 dakika yürüyüş ve merdivenleri asansöre tercih etmek

Koruma evresi koçluğu

İster klasik metodu ister Aşamalı Beslenme'yi tercih edin, koruma evresi, güçlendirme evresinin ardından gelen, yani koçluğun son evresi olan ve Dukan metodunun ayrılmaz bir parçasıdır.  
Birçoğunuz, koruma evresinin 3 altın kuralına kendi başınıza uygulayabileceğinizi düşünüyorsunuz. Ancak bizimle bağınızı koparmamanızı tavsiye ediyoruz. Bu sebeple haftalık 5-TL gibi sembolik bir ücret teklif ediyoruz. İstatistiklerimiz bu hizmetin, uzun vadede bu çok önemli evrede daha fazla başarılı sonuç yarattığını gösteriyor. Bu takip, alınan kilonun fazlalığına göre, bu kilo alımına hemen karşılık verecek çözümler ortaya koyan, emsalsiz bir kilo takibi gibi birçok hizmet içeriyor.

Amacınıza ulaşmanız ve bu zaferi devamlı bir başarıya dönüştürmek için yanınızdayız. Koruma evresinde, 5-TL gibi sembolik bir ücretle desteğimizi alın.