İdeal Kilo

İdeal Kilo konsepti Pierre Dukan tarafından tasarlandı. Kişisel özellikler, kişilik ve geçmiş göz önünde tutularak hesaplanan bir ağırlık hedefidir.  Her bireyin, ulaştıktan sonra koruyacağı kiloyu hesaplamaya olanak sağlar. 

İdeal Kilo'nun hesaplanması: hangi kiloya ulaşacağımızı bilmeden diyete başlayamayız.

İdeal  Kilo"Hangi yöne gideceğimizi bilmezsek kaybolma riski yaşarız".
 İdeal Kilo* Dukan metoduna özgü bir konsepttir. İdeal Kilo hesabı: Dukan metodu kalıcı şekilde kilo vermeyi sağlayacak kişisel özellikleri işin içine katar. Vücut kütle endeksi ve klasik boy-kilo orantısının dışında farklı 9 kişisel kriterden yola çıkarak hedef ağırlığınızı belirler.
Cinsiyet, yaş, kilo geçmişi, en yüksek ve en düşük kilo, arzulanan kilo, ortalama kilo, irsiyet, kemik yapısı ve kadınlar için doğum sayısı gibi kişisel özellikleri hesaba katar.

İdeal Kilo,  sadece Régime Dukan resmi sitesinde bulunan kompleks bir algoritma tarafından hesaplanır.  

Diyete başlamadan önce İdeal Kilo'nuzu bilmek gerekir Bu yöntem, zayıflama hedefinizi belirler ve Klasik Dukan metodu ile kişisel programınızı hazırlamanızı yardımcı olur.
İdeal Kiloyu belirleyerek diyete başlayanlarda, elde edilen sonuçların daha iyi ve kalıcı olduğu yaşanan tecrübelerle kanıtlanmıştır.
İdeal Kilo'nuzu hesaplamak için, tıklayınız

Zayıflamak ciddi bir karardır. Bu süreçte doktorunuzun da yardımını alın. 

*  Dukan lmetodu ile hesaplanan İdeal Kilo, bilimsel açıdan "ideal" kilo olarak tanımlanamaz. İdeal Kilo kişiselleştirilerek her bireyin kendi profilinden yola çıkarak hesaplanır.