Diyeteiyi başlamak

Dukan diyetine iyi başlamak ? 
Diyetinize iyi bir başlangıç yapmak için gereken incelikleri keşfedin. Planlama ve organizasyon, kilo vermek için gereken en iyi şartlara ulaşmanızı sağlayacaktır. 

Diyette başarılı olmak için kendini hazırlama

tricks dukan

Dukan diyetine başlamanıza yardım edecek gerekli aşamaları keşfedin. 

1. Sitemizde İdeal Kilonuzu hesaplayın. Geçmişinizi, size ait özellikleri hesaba katmayan vücut kütle endeksi ve klasik boy-kilo oranlamasının dışında farklı 9 kişisel kriterden yola çıkarak ulaşmanız gereken kiloyu belirlemede yardımcı olacak.

2. Kilo vermenizi teşvik edecek sebeplerinizi belirleyin. Bu süreci bizzat siz kontrol altında tutmalısınız. Görevinizi başarmada ve hedefinizi tuturmakta size yardım edecek motivasyon kaynaklarını not edin.

3. Size ögütlerde bulunup destek olacak doktorunuza diyetten bahsedin. Diyet öncesi tam bir durum değerlendirmesi ile başlayın. (kan değerleri, tansiyon, efor testi...)

 4. Etrafınıza diyetinizden bahsedin. Diyet boyunca desteklerinin önemli olduğunu onlara anlatın. Zayıflama sürecinde yer doldurulamaz müttefiklerinizdir. Sitemize üye olarak foruma giriş yapın ve topluluğun diğer üyeleri ile fikir alış verişlerinde bulunun.

5. Başlama gününe karar verin. Pazartesi başlamak iyi bir fikir olabilir. Zayıflama ve değişim yolculuğunun kilit noktasıdır.

6. Mutfağınızın tüm çekiciliğini yok edin ve besinlerinizi Dukan metoduna göre uyarlayın. Buzdolabı ve dolaplarınızdaki yasaklı yiyecekleri yok edin ve yasaksız 100 besine yer açın. Ufak bir tavsiye : markette besinlerin çekiciliğine kanmamak için alışverişinizi tokken yapın.

7. Yol haritanızı organize edin : Dukan diyetini uygulayabileceğiniz şekilde düzenleyin. Tek başınıza, Pierre Dukan'ın kitaplarından birisiyle, yakınlarınızla, Dukan topluluğundaki diğer insanların yardımıyla ya da resmi online Dukan koçluk sistemiyle... Dukan online koçluk sisteminin neden Dukan metodunun etkisini arttırdığını keşfedin. Huzuru seçin !

Bu 7 aşamayı eksiksiz takip ederseniz, Dukan diyetine hazırsınız. Başlamak için yeşil ışık !

Daha fazla bilgi için, da SSS sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Zayıflamak ciddi bir karardır. Bu süreçte doktorunuzun da yardımını alın.